Caltha palustris - knieć błotna, kaczeniec żółty

25,00 zł
Brutto
Wysyłka: poniedziałek - środa
KATEGORIA: Przybrzeżne

Caltha palustris roślina popularniej zwana kaczeńcem. Roślina rośnie szybko, dobrze adoptuje się w środowisku podmokłym. Na tle innych odmian Caltha palustris charakteryzuje się tym, że zaczyna kwitnąć wczesną wiosną. 

Ilość
Dostępny od ręki

Roślina rośnie dość szybko, dobrze adoptuje się w środowisku podmokłym. W oczko wodnym prezentuje się dobrze na płytkiej wodzie od 0 cm do 10 cm głębokości. Zimuje w naszym klimacie. Rośliny strefy przybrzeżnej wysyłane są przez nas jako odpowiednik objętości doniczki 9cmx9cm z tym, że luzem i przycięte do wysokości naszych boksów styropianowych. Boksy w przypadku roślin przybrzeżnych posiadają długość około 50cm.  

Kaczeniec błotny, znany również jako Caltha palustris, to popularna, rodzima bylina nadwodna. Jest często spotykana nad brzegami strumieni, stawów czy rozlewisk. Roślina osiąga wysokość od 15 do 30 cm, a jej budowę stanowią nagie, płożące łodygi z wznoszącymi się wierzchołkami. Liście kaczeńca są piękne, lśniące, o sercowatym kształcie i ząbkowanych brzegach. Kwitnie od kwietnia do maja, wydając śliczne, żółte kwiaty o połyskliwych płatkach, które mają średnicę od 2,5 do 5 cm. Kwiaty mają niepowtarzalny, jednolity, kanarkowy kolor, który fantastycznie kontrastuje z zielenią liści. Jest to roślina miododajna i bardzo trwała, jedna z najładniejszych roślin błotnych i bagiennych.

Uprawa kaczeńca błotnego

Kaczeniec błotny najlepiej rośnie na glebach gliniastych lub bagiennych, dobrze zaopatrzonych w wodę. Roślina może być nawet okresowo zalewana, co sprawia, że doskonale sprawdzi się w ogrodach nadwodnych o zmiennym poziomie wody. Preferuje stanowiska słoneczne lub pół cieniste i jest w pełni mrozoodporna.

Dzięki swojej odporności na nadmiar wody, kaczeniec błotny idealnie sprawdzi się w ogrodach nad stawami, rozlewiskami, strumykami i innymi zbiornikami wodnymi. Doskonale rozświetli osłonięte, stale wilgotne miejsca. Należy pamiętać, że świeże rośliny są trujące, dopiero po wysuszeniu tracą szkodliwe właściwości. Jest to niewielka i urokliwa bylina, przykuwająca wzrok jaskrawymi kwiatami, doskonała na nasadzenia na terenach podmokłych.

Oferta zawiera sadzonkę w doniczce o wymiarach 9 x 9 cm. 

Podsumowując, kaczeniec błotny to roślina o wysokości docelowej 15-30 cm, szerokości docelowej 30 cm, preferująca stanowisko w słońcu lub pół cieniu. Charakteryzuje się żółtymi kwiatami, zielonymi liśćmi, a termin kwitnienia to IV-V. Jest to roślina całkowicie mrozoodporna, wymagająca obfitego podlewania. Gleba powinna być żyzna, próchnicza. Okres kwitnienia to wiosna. Kaczeniec błotny, znany również jako Caltha palustris, to popularna, rodzima bylina nadwodna. Jest często spotykana nad brzegami strumieni, stawów czy rozlewisk. Roślina osiąga wysokość od 15 do 30 cm, a jej budowę stanowią nagie, płożące łodygi z wznoszącymi się wierzchołkami. Liście kaczeńca są piękne, lśniące, o sercowatym kształcie i ząbkowanych brzegach. Kwitnie od kwietnia do maja, wydając śliczne, żółte kwiaty o połyskliwych płatkach, które mają średnicę od 2,5 do 5 cm. Kwiaty mają niepowtarzalny, jednolity, kanarkowy kolor, który fantastycznie kontrastuje z zielenią liści. Jest to roślina miododajna i bardzo trwała, jedna z najładniejszych roślin błotnych i bagiennych.

Opis

Wysokość [cm]
30 - 40
Nawożenie
Nawóz ogólny N P K (Azot, Fosfor, Potas)
Grupa cenowa
A
Głębokość sadzenia [cm]
0 do [-10]

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: