Scirpus lacustris - oczeret jeziorny

25,00 zł
Brutto
Wysyłka: poniedziałek - środa
KATEGORIA: Przybrzeżne

Scirpus lacustris inaczej zwany oczeretem jeziornym. Roślina rośnie dość szybko i wysoko. Dobrze adoptuje się w środowisku podmokłym. Na tle innych odmian Scirpus lacustris wyróżnia się swoim atrakcyjnym wzrostem, ponieważ dorasta do 2m wysokości. 

Ilość
Dostępny od ręki

Roślina rośnie dość szybko, dobrze adoptuje się w środowisku podmokłym. Roślina ta może być sadzona również na naturalnych stawach, gdzie mamy często do czynienia ze zmianą poziomu wody. W oczku wodnym prezentuje się dobrze na płytkiej wodzie, natomiast może być również sadzona maksymalnie do 50 cm głębokości. Zimuje w naszym klimacie.

Oczeret jeziorny - Scirpus lacustris

Oczeret jeziorny (Scirpus lacustris) to majestatyczna, wieloletnia roślina, która naturalnie rośnie w stawach, na brzegach jezior i wolno płynących strumieni. Występuje również na wilgotnych obszarach, tworząc naturalne zespoły roślinne, znane jako szuwar oczeretowy. Roślina ta wyróżnia się swoją okazałością, dorastając nawet do 4 metrów wysokości. Posiada charakterystyczne, rurkowate, łukowato wygięte, bezlistne łodygi, które na swoich szczytach rozkwitają w brązowe kwiatostany. Rozprzestrzenia się za pomocą szybko rosnących, zdrewniałych kłączy​.

Oczeret jeziorny jest łatwy w uprawie, choć jest podatny na uszkodzenia przez silny wiatr. Z tego powodu, zaleca się sadzenie go w zacisznych i osłoniętych miejscach. Najbezpieczniej jest sadzić go w koszach lub ażurowych pojemnikach umieszczanych w płytkiej wodzie. Takie rozmieszczenie pozwala na kontrolowanie wysokości rośliny, co pozytywnie wpływa na jej wygląd. Jesienią usuwamy tylko te pędy, które kładą się na podłożu lub wodzie, pozostawiając resztę na zimę. Pozostawione pędy pomagają w wymianie gazowej pod lodem, dzięki swojej gąbczastej strukturze wewnętrznej​.

Sadzenie oczeretu jeziornego to prosty proces. Możemy sadzić go bezpośrednio na dnie stawu lub w pojemnikach. Głębokość sadzenia wynosi od 0 do 50 cm. Podłoże powinno być przygotowane z mieszanki piachu, czarnej ziemi i gliny w proporcji około 1:1:1, choć glinę można pominąć. Do podłoża dodajemy uniwersalny nawóz, na przykład typu osmocote lub koreczki dostępne w sklepach z nawozami dla roślin wodnych​.

Opis

Wysokość [cm]
150 - 200
Nawożenie
Nawóz ogólny N P K (Azot, Fosfor, Potas)
Grupa cenowa
A
Głębokość sadzenia [cm]
0 do [-50]

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: