kategorie

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Wysokość [cm]

Wysokość [cm]

Nowe produkty

Nowe produkty
Wszystkie nowe produkty
Rośliny pływające do akwarium i oczek wodnych

Rośliny pływające

To rośliny przeznaczone do akwarium lub oczek wodnych, pływające na powierzchni wody. Rozmiar Pistii do akwarium to od 2cm do 4cm. Rozmiar Pistii do oczek wodnych to 10cm do 15cm. Cena jest ta sama. W opisie proszę wpisać o jaką chodzi czy o małą akwariową czy do oczka wodnego.

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Rośliny pływające są nie tylko ozdobą akwarium, ale mają również wiele zastosowań praktycznych. Takich roślin jest wiele i są nimi m.in. bylina wodna. Wodne rośliny stanowią ciekawą ozdobę akwarium, zwłaszcza jeśli są to rośliny kwitnące. Nie możemy jednak ich zawsze stosować i należy dopasować je do roślin, które już znajdują się w naszym akwarium.

Jakie są zalety posiadania roślin pływających?

Rośliny pływające wywodzą się z biotopu tropikalnych lasów deszczowych. Są dość „agresywne” - szybko się rozrastają, tworząc tym samym barierę ochronną przed światłem słonecznym. Ma to swoje zalety – przede wszystkim mniejsza ilość dla roślin sprawia, że rośliny takie jak glony mniej się rozrastają. Rośliny pływające zabierają glonom większość światła, dlatego mając rośliny wodne pływające w naszym akwarium, rzadziej będziemy używać takich produktów jak środki na glony. Są one również idealnym źródłem pożywienia dla rybek oraz miejscem, które sprzyja rozmnażaniu się ryb i składaniu ikry. Rośliny tego typu również świetnie sprawdzą się jako miejsce wypoczynku dla gadów i płazów lubiących środowisko wodno-lądowe. Aby rośliny pływające nie sprawiły, by inne nasze rośliny w akwarium przestały się rozwijać, należy dobrać ją do biotopu, który panuje w naszym akwarium. Podobnie jak rośliny wodne, rośliny pływające pozbywają się produktów przemiany materii ryb, takich jak azotany. Produkty te sprawiają, że zarówno rośliny wodne, jak i ryby źle czują się w swoim środowisku. Wodna ekosfera powinna być regularnie czyszczona i filtrowana, na co pozwalają również rośliny, w tym pływające rośliny. Możemy wybrać różnego typu rośliny, a tym rośliny odporne na zimno, czy rośliny szybko rosnące oraz rośliny kwitnące. Rośliny pływające nie potrzebują produktów, które przyspieszą ich wzrost. Produkty takie jak odżywki do roślin w przypadku roślin pływających nie są potrzebne, ponieważ rośliny pływające szybko się rozrastają. Należy pamiętać, że wodna część roślin nie zawsze żyje w zgodzie z roślinami pływającymi. Rośliny pływające nie są polecane do zbiorników, w których mamy bardzo dużo roślin światłolubnych. Muszą one mieć dostęp do światła, co uniemożliwiają im rośliny pływające. Mogą również przy zbyt dużym rozrastaniu się zmniejszać dopływ tlenu z powietrza atmosferycznego takim rybom, jak choćby bojownik, który potrzebuje dodatkowego tlenu. Pływające rośliny rozrastają się również znacznie szybciej, niż rośliny żyjące na dnie akwarium. Należy dobrać ich odpowiednią ilość, by nie zajęły całej powierzchni wody. Należy również kontrolować ich rozrost, w przeciwnym wypadku mogą zaszkodzić innym roślinom, będącym w akwarium, bądź naszym rybom. Najlepiej wybrać jeden rodzaj roślin pływających, które sprawią, że równowaga w ekosystemie, wytworzonym w akwarium zostanie zachowana, a my będziemy mogli cieszyć się zróżnicowanym biotopem, który sami stworzyliśmy. Niektóre rośliny pływające mogą być trujące, o czym warto również pamiętać przed ich zakupem do naszego akwarium.