kategorie

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Okres kwitnienia

Okres kwitnienia

Głębokość sadzenia [cm]

Głębokość sadzenia [cm]

Lilie wodne sklep WaterandGarden.pl

Lilie wodne

Lilie wodne to niewątpliwie najpiękniejsze rośliny wodne. W okresie kwitnienia zachwycają nas swoim urokiem. Dla osób indywidualnych wysyłane są sadzonki rwane przeważnie od 30cm do 60cm w zależności od pory roku. Dla sklepów wysyłamy lilie wodne rwane 30-40cm wysokości+doniczka+wodoodporna etykieta do handlu. Sklepy mogą przetrzymać lilie wodne po wsadzeniu w doniczkę i w umiejscowieniu ich w zbiorniku z wodą 40-50cm wysokości. 

Jest 34 produktów.

Pokazano 1-12 z 34 pozycji

Aktywne filtry

Lilie wodne mają różne odmiany. Są to kwiaty utrzymujące się na powierzchni wody. Są wspaniałą rośliną w dużym oczku wodnym. Wiele osób decyduje się na ich zasadzenie.

Lilia wodna – odmiany

Lilie wodne (Nymphaea Alba) zwane inaczej nenufary albo grzybienie.. Naturalnie występują w stawach wodnych i jeziorach. Są znane w całej Europie i są spotykane nawet w wysokich partiach gór. Oprócz pięknych kwiatów lilia wodna posiada również rozłożyste liście o bardzo mocno zielonym kolorze, które zwierzchu pokryte są woskiem. Rosną one na pojedynczych łodygach, których długość może wynosić nawet 2,5 metra. Zalecana głębokość sadzenia do 1 metra głębokości. Kwiatostan może mieć nawet 20 cm średnicy i wygląda naprawdę imponująco. Kwiaty mogą utrzymywać się nawet do października. lili występują w różnych kolorach i odcieniach, w zależności od odmian. Utrzymują się na powierzchni wody, podobnie jak liście.

Jak pielęgnować lilie wodne?

Lilie wodne należy nawozić raz w sezonie. Do tego celu używa się specjalnych kuleczek lub pałeczek, które mają w sobie nawóz mineralny dobrej jakości. Nie rozpuszcza się on w kwiatach, ale w podłożu, dlatego nawóz należy włożyć do wody, do pojemnika, w którym znajdują się kłącza. Taki nawóz jest naturalny i nie zagraża innym roślinom, czy rybom znajdującym się w oczku wodnym. Bardzo ważne jest również nawożenie nawozem mineralnym podczas przesadzania, czy rozmnażania lilii wodnych. Należy w tym celu uzupełnić pojemnik o nowy podkład piaskowo-gliniany oraz umieścić w nim kulki z nawozem. Najlepiej umieścić je jak najbliżej kłącza. Lilia wodna może być nawożona kompostem pod warunkiem, że jest on dobrze sfermentowany.

Jak sadzić lilie wodne?

Sadzenie lilii wodnych należy przeprowadzić tak, by nie zniszczyć tych delikatnych roślin. Należy wybrać odpowiednie miejsce, które jest dobrze nasłonecznione. Kolorowe odmiany szczególnie potrzebują nasłonecznienia. Lekko zacienione miejsce może służyć wyłącznie odmianie białej, czyli podstawowej. Lilia wodna wymaga sadzenia w specjalnych pojemnikach, które wypełnia się piaskiem oraz gliną. Proporcje powinny wynosić 2:1. Lilia wodna nie może być wsadzana do torfu, czy standardowej gleby ogrodowej. W takim wypadku może zdarzyć się, że w oczku wodnym zacznie narastać bardzo dużo glonów. Ziemia musi być przykryta warstwą żwiru, zwłaszcza jeśli nasze oczko ma ryby. Mogą one łatwo rozgrzebać pojemniki z piaskiem oraz gliną, przez co kłącza nie usadowią się w podłożu na tyle mocno, by puścić korzenie głębiej. Lilie wodne są kwiatami, które szybko się rozrastają, ale potrzebują do tego miejsca. Nie możemy ich umieszczać w bardzo małych oczkach wodnych. Będą mogły rozwinąć się w dużym oczku wodnym, które ma nieco żwirowe podłoże z piaskiem. Warto pamiętać, by lilie rozsadzać w odpowiednich odległościach, ponieważ mają bardzo rozłożyste liście, potrzebujące dużej ilości słońca do prawidłowego wzrostu. Jeśli dobrze się nimi zaopiekujemy zyskamy wspaniale wyglądające oczko wodne na wiele lat.