czy wiesz że ...
Czy wiesz, że lisymachia numularia kwitnie na żółto i porasta świetnie brzegi oczek wodnych i stawów.

o firmie

Water & Garden to firma, która wywodzi się z najstarszej firmy produkującej rośliny akwariowe w Polsce, którą to mój ojciec Stefan Dylewski założył w latach osiemdziesiątych pod nazwą AQUATICA. Rozbieżność myślenia podzieliła rodzinne pomysły, dlatego też Ja Michał Dylewski postanowiłem stworzyć swoją firmę lepszą i nowocześniejszą tj. WATER & GARDEN opartą na starych doświadczeniach mojego ojca i moich nowych pomysłach. Rok założenia 2008.

 

WATER & GARDEN jest firmą posiadająca w swojej ofercie szeroki asortyment roślin do oczek wodnych i akwariów. Wśród roślin do oczka wodnego możemy wyróżnić: rośliny strefy przybrzeżnej, lilie wodne, rośliny pływające oraz rośliny natleniające. Nasza firma posiada około 12 tysięcy roślin strefy przybrzeżnej w 25 gatunkach. Jeśli zachodzi taka potrzeba pomagamy naszym klientom w prawidłowym dobraniu roślin do biologicznych oczyszczalni.

 

Jeśli chodzi o rośliny akwariowe firma Water & Garden w roku 2009 osiągnęła bardzo duży postęp w dziedzinie wytwarzania roślin ukorzenionych w koszyczkach. Sprzedajemy rośliny akwariowe tylko dużym odbiorcom takim jak: markety, czy sieci sklepów akwarystycznych. W tym zakresie firma posiada w sprzedaży aktualnie od 60 do 80 gatunków roślin do akwariów w doniczkach ażurowych, które są pokazane na naszej stronie w dziale rośliny akwariowe. 

 

W przypadku zamówień detalicznych powyżej 400szt. roślin do oczka wodnego jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu na miejsce bez dodatkowych opłat, a jeśli chcilibyście Państwo zamówić rośliny do akwariów to przy zakupie powyżej 350zł nie będziecie obciążeni dodatkowymi kosztami przesyłki. Zamówienia można składać on-line w naszym sklepie internetowym www.sklep.waterandgarden.pl

W 2013r. Nasza firma uczestniczyła przy dostarczaniu sadzonek roślin wodnych firmom podwykonawczym dla firm SKANSKA i BUDIMEX przy budowie drogi ekspresowej S8. Byliśmy tam zaakceptowani przez głównego kierownika budowy jako jedyna firma dostarczająca rośliny wodne. 

 

Produkcja roślin do oczek wodnych i akwariów mieści się przy ul. Polnej 19 w Wolborzu.

Firma jest nastawiona na współpracę z klientami hurtowymi takimi jak: centra ogrodnicze i sklepy akwarystyczne. Prowadzi również sprzedaż detaliczną na miejscu. ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA STRONY NA FACEBOOK-U. Water&Garden Michał Dylewski, Akwariowe rośliny, Lilie wodne Dylewski. Dodatkowo zainteresowanych tematem oczek wodnych zapraszam  do swojej grupy OCZKO WODNE TWOJĄ PASJĄ, natomiast akwarystów do grupy AKWARYSTYKA TWOJĄ PASJĄ.

 

FIRMOWE PORADY

 

Naturalne oczyszczanie zbiorników wodnych

W swojej ofercie posiadamy rośliny wspomagające naturalną filtracje wody. To między innymi takie rośliny jak: tataraki, kosaćce, sitowia oraz pałki. Jak zbudować taką naturalną oczyszczalnie? Należy wykopać rzeczkę o głębokości od 10cm do 30cm o długości i szerokości dostosowanej do wielkości oczka. Przyjmuje się, że na oczko o powierzchni 20m2 tafli wody, wskazana jest rzeczka o długości od 5m do 10m przy szerokości około 1m. Długość rzeczki uwarunkowana jest również jej zagęszczeniem, im mniej roślin tym dłuższa rzeczka. Średnio na 1m2 takiego strumyka musimy obsadzić 10-cioma roślinami. Całą rzeczkę należy wysypać żwirkiem, aby poprawić przepływ wody między korzeniami roślin.

 

 

Rośliny a glony

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym naturalnym sposobem pozbycia się glonów jest zastosowanie dużej ilości roślin pływających, które zasłaniają glonom światło potrzebne do ich rozwoju. Dlatego należy pamiętać o ich zakupie wczesną wiosną, ponieważ oprócz zbawiennego wpływu antyglonowego, rozrosną się i do końca sezonu będziemy mogli cieszyć się ich pięknem w naszym czystym zbiorniku. Oprócz powyższego cień stwarzany przez te rośliny daje rybom schronienie podczas silnych upałów i zmniejsza niebezpieczeństwo przegrzewania się wody, co wpływa korzystnie na dotlenienie.

 

Budowa oczka wodnego

Pamiętaj aby, przy budowie oczka wodnego zachować odpowiednie głębokości potrzebne dla naszych roślin i ryb. Z reguły stosuje się głebokość pierwszą od 0 do -30cm na rośliny przybrzeżne, drugą -70 do -100cm dla lilii wodnych, natomiast trzecia -130cm, do bezproblemowego zimowania naszych ryb.

 

Zimowanie ryb w naszym zbiorniku wodnym

Pamiętajmy, aby nasze ryby były dobrze zabezpieczone na zimową porę. Powinniśmy zapewnić im przerębel styropianowy z małym napowietrzaczem lub grzałką w przypadku małych sadzawek, natomiast w przypadku większych oczek lub stawów najlepszym rozwiazaniem przetestowanym przeze mnie jest dużej wydajności pompa napowietrzająca i specjalna dysza do natleniania wody. Wszystkie te rzeczy posiadamy w ciagłej sprzedaży.

water and garden

water and garden

water and garden