czy wiesz że ...
Bluszcz pospolity to jedyny przedstawiciel rodziny araliowatych w polskiej florze.

o firmie

Water & Garden to firma, która wywodzi się z najstarszej firmy produkującej rośliny akwariowe w Polsce, którą to mój ojciec Stefan Dylewski założył w latach osiemdziesiątych pod nazwą AQUATICA. Rozbieżność myślenia podzieliła rodzinne pomysły, dlatego też Ja Michał Dylewski postanowiłem stworzyć swoją firmę lepszą i nowocześniejszą tj. WATER & GARDEN opartą na starych doświadczeniach mojego ojca i moich nowych pomysłach. Rok założenia 2008.

 

WATER & GARDEN jest firmą posiadająca w swojej ofercie szeroki asortyment roślin do oczek wodnych i akwariów. Wśród roślin do oczka wodnego możemy wyróżnić: rośliny strefy przybrzeżnej, lilie wodne, rośliny pływające oraz rośliny natleniające. Nasza firma posiada około 12 tysięcy roślin strefy przybrzeżnej w 25 gatunkach. Jeśli zachodzi taka potrzeba pomagamy naszym klientom w prawidłowym dobraniu roślin do biologicznych oczyszczalni.

 

Jeśli chodzi o rośliny akwariowe firma Water & Garden w roku 2009 osiągnęła bardzo duży postęp w dziedzinie wytwarzania roślin ukorzenionych w koszyczkach. Sprzedajemy rośliny akwariowe tylko dużym odbiorcom takim jak: markety, czy sieci sklepów akwarystycznych. W tym zakresie firma posiada w sprzedaży aktualnie od 60 do 80 gatunków roślin do akwariów w doniczkach ażurowych, które są pokazane na naszej stronie w dziale rośliny akwariowe. 

 

W przypadku zamówień detalicznych powyżej 400szt. roślin do oczka wodnego jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu na miejsce bez dodatkowych opłat, a jeśli chcilibyście Państwo zamówić rośliny do akwariów to przy zakupie powyżej 330zł nie będziecie obciążeni dodatkowymi kosztami przesyłki. W przypadku paczek wysyłanych do sklepów akwarystycznych można zamówienie połączyć wraz z nawozami lub akcesoriami.

 

Od 2011 roku firma poszerzyła swoją działalność o sprzęt firmy AQUA-NOVA, AQUA-EL i AQUA SZUT. Do akwarium posiadmy w sprzedaży: grzałki z termostatem, filtry wewnętrne, filtry zewnętrzne, belki oświetleniowe, wkłady do filtrów, akwaria od najmniejszych po duże na zamówienie, siatki do ryb, termometry, osprzęt CO2, filtry odwróconej osmozy, odmulacze. Do oczek wodnych posiadamy w sprzedaży: pompy fontannowe, eco pompy o małym poborze mocy i dużej wydajności lub pompy extra duże o max. wysokości podnoszenia nawet do 8m wysokości, węże karbowane mrozoodporne, halogeny podwodne,  lampy UV oraz filtry ciśnieniowe. Prócz sprzętu posiadamy również: nawozy i podłoża firm: EASY LIFE, FEMANGA, AQUA-ART, AQUATIC NATURE oraz rośliny sztuczne.

 

W 2013r. Nasza firma uczestniczyła przy dostarczaniu sadzonek roślin wodnych firmom podwykonawczym dla firm SKANSKA i BUDIMEX przy budowie drogi ekspresowej S8. Byliśmy tam zaakceptowani przez głównego kierownika budowy jako jedyna firma dostarczająca rośliny wodne. 

 

Obecnie firma posiada rośliny do oczek wodnych na ul. Modrzewskiego 35 w Wolborzu, rośliny akwariowe przy ul. Polnej 19, natomiast w niedalekiej przyszłości będzie planowała poszerzyć działalność o dodatkowy plac na ul. Polnej 18 pod iglaki.

 

Firma jest nastawiona na współpracę z klientami hurtowymi takimi jak: centra ogrodnicze i sklepy akwarystyczne. Prowadzi również sprzedaż detaliczną na miejscu. ZAPRASZAMY DO POLUBIENIA STRONY NA FACEBOOK-U. Water&Garden Michał Dylewski

 

FIRMOWE PORADY

 

Naturalne oczyszczanie zbiorników wodnych

W swojej ofercie posiadamy rośliny wspomagające naturalną filtracje wody. To między innymi takie rośliny jak: tataraki, kosaćce, sitowia oraz pałki. Jak zbudować taką naturalną oczyszczalnie? Należy wykopać rzeczkę o głębokości od 10cm do 30cm o długości i szerokości dostosowanej do wielkości oczka. Przyjmuje się, że na oczko o powierzchni 20m2 tafli wody, wskazana jest rzeczka o długości od 5m do 10m przy szerokości około 1m. Długość rzeczki uwarunkowana jest również jej zagęszczeniem, im mniej roślin tym dłuższa rzeczka. Średnio na 1m2 takiego strumyka musimy obsadzić 10-cioma roślinami. Całą rzeczkę należy wysypać żwirkiem, aby poprawić przepływ wody między korzeniami roślin.

 

 

Rośliny a glony

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym naturalnym sposobem pozbycia się glonów jest zastosowanie dużej ilości roślin pływających, które zasłaniają glonom światło potrzebne do ich rozwoju. Dlatego należy pamiętać o ich zakupie wczesną wiosną, ponieważ oprócz zbawiennego wpływu antyglonowego, rozrosną się i do końca sezonu będziemy mogli cieszyć się ich pięknem w naszym czystym zbiorniku. Oprócz powyższego cień stwarzany przez te rośliny daje rybom schronienie podczas silnych upałów i zmniejsza niebezpieczeństwo przegrzewania się wody, co wpływa korzystnie na dotlenienie.

 

Budowa oczka wodnego

Pamiętaj aby, przy budowie oczka wodnego zachować odpowiednie głębokości potrzebne dla naszych roślin i ryb. Z reguły stosuje się głebokość pierwszą od 0 do -30cm na rośliny przybrzeżne, drugą -70 do -100cm dla lilii wodnych, natomiast trzecia -130cm, do bezproblemowego zimowania naszych ryb.

 

Zimowanie ryb w naszym zbiorniku wodnym

Pamiętajmy, aby nasze ryby były dobrze zabezpieczone na zimową porę. Powinniśmy zapewnić im przerębel styropianowy z małym napowietrzaczem lub grzałką w przypadku małych sadzawek, natomiast w przypadku większych oczek lub stawów najlepszym rozwiazaniem przetestowanym przeze mnie jest dużej wydajności pompa napowietrzająca i specjalna dysza do natleniania wody. Wszystkie te rzeczy posiadamy w ciagłej sprzedaży.

water and garden

water and garden

water and garden